Jesienna Gra Polowa

W miniony weekend odbyła się Jesienna Gra Polowa organizowana przez instruktorów z Hufca ZHP Lębork. Rozpoczęliśmy jesienną od zajęć w Państwowej Straży Pożarnej oraz pokazów pojazdów militarnych w Lęborku. Następnie pojechaliśmy do Luzina, gdzie po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy warsztaty z płetwonurkiem. W sobotę 13 patroli udało się na trasę, gdzie na uczestników czekały takie atrakcje jak tor przeszkód, wyznaczanie azymutu, wspinanie się po drzewach, ratowanie spadochroniarza – punkt pierwszej pomocy, nadawania wiadomości morsem. Druga część dnia polegała na zwiedzaniu Muzeum Technik Wojskowych „Gryf”. Największą atrakcją była przejażdżka wozem gąsienicowym BAT-M po czołgowisku i zwiedzanie schronu dowodzenia. Wieczorem odbyły się warsztaty ze skoczkiem spadochronowym oraz z pierwszej pomocy stosowanej w wojsku z instruktorami z lęborskiej „7”. Pierwsze miejsce zdobyła 77 Harcerska Drużyna „Żywioły, drugie miejsce zdobyła 13 Drużyna Harcerska „Pozytywnie Zakręceni” im. Roberta Baden Powella, a trzecie miejsce 7 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego. Gratulujemy !

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się z organizację Jesiennej Agnieszka 🙂

Wyjazd dofinansowano w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa oraz środków Gminy Miasta Lębork,a także w ramach projektu „Otwieramy horyzonty! Rozwój usług społecznych na rzecz dziecka i rodziny w powiecie lęborskim poprzez uruchomienie placówki wsparcia dziennego typu podwórkowego”
#otwieramyhoryzonty #gdanskazhp #stacjalebork #zhp #gdanska #placowka #warsztaty #efs #rpo #rpowp #eu #nowemożliwości