1 Drużyna Harcerska w Przerytem

Pion: harcerze
Kontakt: anna.bialous@zhp.net.pl
1 Drużyna Harcerska w Przerytem

1 Drużyna Harcerska powstała we wrześniu 2017 r. jako pierwsza drużyna w gminie Cewice. Drużyna działa przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem. Barwy naszej drużyny symbolizują naszą przynależność do regionu, w którym działamy – Kaszub, kolor chabrowy oznacza piękno kaszubskich jezior, żółty jak łany zboża. W szkole mamy swoją harcówkę, ale korzystając z położenia szkoły zdala od ruchliwych dróg często na zbiórkach wychodzimy na świerze powietrze, gdzie gramy w gry terenowe, podchody czy uczymy się technik harcerskich.

W skład naszej drużyny wchodzą cztery zastępy, dwa żeńskie – harcerski i starszoharcerski oraz dwa męskie także harcerski i starszoharcerski.

Nasze zbiórki odbywają się w czwartki o 16.30 w SP w Przerytem.