Hufiec

Harcerstwo na ziemi lęborskiej ma swoją tra­dycję i jest głęboko zakorzenione w serc­ach ­mieszkańców Lęborka. Hufiec ZHP Lębork po­wstał w­ 19­45 roku. Obecnie hufiec jest terytorialną wspólnotą, która obejmuje swoim­ ­zasięgiem cały powiat lęborski. Gromady zuchowe i ­drużyny h­arcerskie działają w Lęborku, Łebie, Leśnicach, Wicku i Łebieniu. Dzięki czemu Hufiec Lębork jest jedną z największych na terenie powiatu o­rganizacją pozarządową - skupiająca w swoich szeregach ponad 280 zuchów, ha­­rcerzy, instruktorów, seniorów i starszyznę harcerską. Zbiórki drużyn odbywają się harcówce mieszczącej się ­w hufcu. Prace drużyn i drużynowych wspiera liczne grono instruktorów. Aktywnie działają również Krąg Seniorów Harcerskich "Dęby", Komisja Stopni Instruktorskich, zespoły: Kadry Kształcącej i Programowy. Hufiec posiada Harcerską Bazę Obozową nad morzem. Jest to Stanica Harcerska "Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie gm. Choczewo.

Do sztandarowych imprez hufca należą:

Jesienna Gra Polowa. Ogólnopolska impreza dla harcerzy starszych i wędrowników podczas której prezentowane są formy pracy tych pionów. Nawiązuje do tradycji patriotycznych jest wystawa poświęcona gen. St. Sosabowskiemu i przedstawiająca historię walk polskich spadochroniarzy.

Mały Obóz. Biwak drużyn przygotowujący do samodzielnych obozów drużyn, podczas którego prowadzone są warsztaty, szkolenia, zajęcia z technik harcerskich

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem". Akcja polegająca na zbieraniu przez harcerzy przed Świętami Bożego Narodzenia w sklepach darów na paczki dla dzieci z ubogich rodzin.

Lęborska Harcerska Akcja Letnia to przede wszystkim obozy drużyn. W ciągu ostatnich kilku lat lęborskie drużyny harcerskie zjeździły niemalże w każdy zakątek Polski.

Hufiec ZHP Lębork nadal się rozwija i pracuje nad spełnieniem misji - dalekosiężną strategią jego rozwoju. Chcemy kontynuować to, co już osiągnęliśmy i skoncentrować się na realizacji tego, co jeszcze przed nami.

Sobota, 7 listopada 2015 godz. 08:14 | Hufiec Lębork | Odsłony: 6760