Zbiórka z okazji rocznicy urodzin BP

W dniu 4 lutego 2014 roku do harcówki Hufca ZHP w Lęborku stawili się członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” na uroczystą zbiórkę, której motto brzmiało” Święto przyjaźni i braterstwa w naszym kręgu”.

Na zbiórkę zjechały nasze seniorki z Gdańska phm. Elżbieta Szpadzik, Sopotu pwd. Donia Chmielewska z synem naszej seniorki pwd. Niny Kosińskiej, Igorem Kosińskim, która odeszła na wieczną wartę oraz z Gdyni druhna Danuta Szmidt. W zbiórce ogólnie uczestniczyło 25 druhen i druhów.

Powitaniem przybyłych i złożeniem meldunku przewodniczącemu kręgu hm. Janowi Mrugasiewiczowi przez prowadzącą zbiórkę phm. Grażynę Gałek uroczyście każdy z uczestników zapalił swoje świeczki, które przyniósł i rozpoczęto świeczkowisko. Poszczególne tematy o braterstwie i przyjaźni przedstawiane były przez druhny: phm. Hanne Szeglowską, phm. Teresę Olech oraz Grażynę Ramczyk i Jadwigę Szczepańską, a przerywnikami były piosenki harcerskie i patriotyczne z tamtych okresów wspomnień. Część tematyczną zbiórki zakończono kręgiem przyrzekając pomoc braterstwo i przyjaźń.

Rozpoczęła się druga część zbiórki, część organizacyjna. Na początek podzielono ogromny tort upieczony przez druhnę phm. Grażynę Gałek a po posileniu zabrał głoś przewodniczący kręgu hm Jan Mrugasiewicz analizując co zrobiliśmy w roku 2013 a było tego dość sporo. Jednocześnie podał zarys planu zadań do wykonania w I półroczu 2014 roku.

W dalszej części spraw organizacyjnych zabrał głos hm Ryszard Wittlieb omawiając regulamin kręgu, a poprawki zatwierdzili wszyscy obecni. Wspomniał, iż w roku 2015 harcerstwo lęborskie będzie obchodzić 70-lecie swojej działalności na ziemi lęborskiej i wskazał na przygotowania jakie będzie należało przygotować w związku z obchodami. Mobilizował do opisania swoich harcerskich wspomnień każdego z członków kręgu i zaproponował współautorskie wydanie. Po ustaleniu osoby prowadzącej następną zbiórkę, a będzie nią druhna phm. Hanna Szeglowska, której temat będzie „Wiosna” zawiązano krąg i odśpiewano tradycyjne "Bratnie słowo..." oraz puszczając iskierkę przyjaźni, zakończyliśmy zbiórkę.

Zdjęcia ze zbiórki można zobaczyć klikając na niniejszy tekst

Autor: tekst: hm. R. Wittlieb, foto: hm. R. Wittlieb i K. Wróblewski

Wtorek, 28 lipca 2015 godz. 08:23 | Hufiec Lębork | Odsłony: 390