Zbiórka w 70. rocznicę wyzwolenia Lęborka

W dniu 10 marca 2015 roku, w rocznicę wyzwolenia Lęborka, odbyła się zbiórka kręgu seniorów „Dęby”, którą poprowadziła druhna Jadwiga Szczepańska. Tematem zbiórki było „ Przedwiośnie”. Na tą okazję druhna phm. Wiesława Kondracka /nasza poetka/ napisała wiersz o wiośnie, który sama zaprezentowała. Przypominano, jakie obrzędy staropolskie obchodzono z nadchodzącą wiosną oraz przedwiośniem. Rozbrzmiewał w przerwach śpiew zebranych, któremu akompaniowała i inicjowała na gitarze druhna phm. Grażyna Gałek. Tak w miłej atmosferze minęło ponad godzinę.

W drugiej części zbiórki przewodniczący kręgu hm. Jan Mrugasiewicz omówił zadania i udział w Rajdzie Rodło oraz Złazie Starszyzny i Seniorów w sierpniu 2015 w Poznaniu.

Natomiast z-ca przewodniczącego hm. Ryszard Wittlieb przedstawił zarys programu obchodów 70-lecia harcerstwa na ziemi lęborskiej, które przypadają w tym roku oraz zadania dla seniorów w przygotowaniu do tych obchodów.

Ustalono termin następnej zbiórki na dzień 12 maja 2015, której tematem będzie „70 lat harcerstwa na ziemi lęborskiej”, a przygotowania do zbiórki poczyni i poprowadzi druhna hm. Danuta Spoczyńska.

Druhno Jadziu dziękujemy za włożony wkład pracy w przygotowaniu i poprowadzeniu zbiórki.

Autor: tekst i foto: hm. Ryszard Wittlieb

Poniedziałek, 27 lipca 2015 godz. 15:56 | Hufiec Lębork | Odsłony: 499