Wiosenne spotkanie seniorów w Czarnej Wodzie

Dostaliśmy jakiś czas temu, bardzo miłe zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu integracyjnym kręgów senioralnych, w ciekawej i malowniczej miejscowości w sercu Borów Tucholskich, gdzie zieleni i dobrego powietrza pod dostatkiem.

Właśnie w minioną sobotę, 02 kwietnia 2016 roku, kilka osób z naszego kręgu – tam spędziło czas, nad malowniczą Wdą, jednym z najpiękniejszych w Polsce nizinnym szlakiem k a j a k o w y m liczącym prawie 200 km, który przyciąga z każdym rokiem coraz więcej amatorów spływów. Zobaczyliśmy miejsce, gdzie Karol Wojtyła w roku 1956 prawdopodobnie odpoczywał podczas takiego spływu - jest obelisk na brzegu, upamiętniający ten moment życia JPII.

Czarna Woda jest młodym miastem z prawami od 1993r, pracę mieszkańcom zapewnia ogromna f a b r y k a płyt pilśniowych.

Miasteczko zwiedzaliśmy w towarzystwie kręgów z Gdyni, Gdańska i Kwidzyna - później oczywiście instruktorskie o g n i s k o poprzedzone obrzędem wiosennego spalenia ,,Marzanny” i występem zespołu harcerskiego w pięknych strojach kociewskich, śpiewaliśmy do woli, a na gitarze przygrywał – uwaga – umundurowany po harcersku k s i ą d z kapelan Jacek.

Było wspaniale – ze słońcem i pogodą. G O S P O D A R Z O M dzięki!!!

Wiosno!

Czuwaj!