Wiosenna zbiórka Kręgu

„Wiosna... Wiosna... wiosna w koło...” z tym mottem odbyła się kolejna zbiórka Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku.

Spotkaliśmy się w dniu 13 maja 2014 roku w urokliwym i gościnnym miejscu nad jeziorem Lubowidzkim parę kilometrów od Lęborka u naszych przyjaciół członków kręgu małżeństwa Adeli i Ryszarda Górnych, którym chcemy serdecznie podziękować za gościnność na swojej hacjendzie. Rozbiliśmy duży namiot, który zabezpieczyła Komenda Hufca, gdyż trwały opady deszczu, a pomieszczenia Górnych nie pomieściłyby wszystkich zebranych, których było obecnych na zbiórce w ilości 32 osób (za pomoc dziękujemy druhu Adamie). Ale jak rozległ się wartki śpiew senorów chmury się rozstąpiły i zabłysło słońce i namiot zwinęliśmy suchy.

Zbiórkę przygotowała i poprowadziła druhnas podharcmistrz Hanka Szeglowska, serdeczne podziękowania za trud w włożoną pracę przygotowania wspaniale poprowadzonej zbiórki.

Jak wcześniej napiałem mottem zbiórki była „Wiosna” dlatego w programie zbiórki znalazły się opowieści przeplatane piosenkami o rodzącej się na nowo przyrodzie. Wśród ogólnego zadowolenia mimo zimna bo było tylko 13°C humory dopisywały znakomicie. Po części tematycznej zbiórki przystąpiliśmy do części organizacyjnej w w niej biężące sprawy do realizacji między innymi: wyjazd na Rajd „Rodło”, Złaz w Opolu. Następna zbiórka odbędzie się jako biwak kręgu w Stanicy Harcerskiej „ Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie k. Chczewa lęborskiego Hufca w trzeciej dekadzie czerwca.

Dziękując wszystkim przybyłym na zbiórkę z rożnych stron naszych członków zakończyliśmy zbiórkę kręgiem przyrzekając, że pomagać będziemy wzajem. Czuwaj!

ZDJĘCIA ZE ZBIÓRKI

Autor: hm. Ryszard Wittlieb