Uroczysta zbiórka opłatkowa HKS „Dęby” przy KH ZHP w Lęborku

W dniu 17 grudnia 2013 roku odbyła się zbiórka opłatkowa kręgu seniorów „ Dęby” w auli Jana Pawła II przy Kościele św. Jakuba w Lęborku. Na zbiórkę stawiło się 33 członków kręgu oraz gości zaproszonych. Na uroczystą zbiórkę stawili się również nasi członkowie z Gdańska i Sopot, a nieobecni przesłali życzenia oraz prośby o usprawiedliwienie ze względu na stany zdrowia i duże odległości (Warszawa, Poznań).

Prowadząca zbiórkę hm. Danuta Spoczyńska przywitała przybyłych i pod jej przewodnictwem rozpoczęto zbiórkę jasełkami, które przygotowały i udział wzięły druhny: hm. Halina Wiśniewska, hm. Danuta Spoczyńska, hm. Anna Rościszewska i phm. Grażyna Gałek. Jasełka przeplatane były śpiewaniem kolęd przez zgromadzonych. Jakiż to podniosły nastrój, pełne skupienie, zaduma i radość, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie. Wspaniały wystrój auli zapewniła druhna Grażyna Ramczyk i phm. Krystyna Majewska.

Wśród gości zaproszonych był druh hm. Bogdana Radysa – Komendant IKS „Korzenie” z Gdańska, Komendant Hufca ZHP w Lęborku hm. Konrad Chmiel oraz kapelan o. Marek Kiedrowicz.

Po jasełkach, które miały bardzo uroczysty charakter, wszystkich powitał Przewodniczący kręgu hm. Jan Mrugasiewicz, następnie głos zabrali goście przekazując pozdrowienia i życzenia. Druh komendant hm. Konrad Chmiel podczas przekazywania życzeń seniorom, którym dziękował za przykłady życia harcerskiego, od których czerpie wiedzę o harcerstwie uronił łezkę, a głos mu się załamał, i u nas zakręciła się łezka w oku. Kapelan o. Marek Kiedrowicz, nawiązując do słów „… wszak Ciebie i Ojczyznę miłując chcemy żyć…” pobłogosławił opłatek i rozpoczęło się wzajemne składanie życzeń.

Po życzeniach nastąpiła konsumpcja dań a było ich dwanaście przygotowanych przez uczestników zbiórki a koordynowały to zadanie druhny: phm. Wiesława Kondracka i Irena Naczk, którym składamy szczególne podziękowania za włożony trud i zaangażowanie. Zbiórkę zakończono kręgiem zapewniając o wspólnej pomocy i braterstwie w rodzinie harcerskiej.

Autor: tekst i foto: hm. Ryszard Wittlieb

Wtorek, 28 lipca 2015 godz. 08:35 | Hufiec Lębork | Odsłony: 507