Spotkanie opłatkowe HKS "Dęby"

W dniu 18 stycznia corocznym zwyczajem seniorzy naszego kręgu „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku spotkali się na zbiórce opłatkowej, która odbyła się tym razem w klubie nauczyciela w Lęborku. W spotkaniu wzięło udział 25 seniorek i seniorów, w którym nie zabrakło również naszych seniorów z trójmiasta( Gdańska, Sopotu). Druhna hm Elżbieta Wiktorowicz- Czapla powitała wszystkich przybyłych na doroczne spotkanie opłatkowe. Po zaśpiewaniu kolędy „ Wśród nocnej ciszy…” O. Anzelm z zakonu franciszkanów przy kościele św. Jakuba Apostoła w Lęborku modlitwą a potem gawędą rozpoczął uroczyste składanie życzeń całej naszej braci harcerskiej, życząc wszystkiego najlepszego oraz dużo łask Bożych na dalszą służbę w harcerstwie. Każdy z uczestników spotkania przyniósł jakąś potrawę tak, że stoły uginały się od pyszności. Wśród przeplatanych pieśniami Bożonarodzeniowymi rozprawiano o zadaniach na czekający nas Rok 2012. Spotkanie zakończyliśmy kręgiem wraz z obietnicą „ Bratnie słowo…” oraz Iskierką przyjaźni.

Autor: tekst i foto - hm. Ryszard Wittlieb

Wtorek, 28 lipca 2015 godz. 09:07 | Hufiec Lębork | Odsłony: 411