Spotkanie opłatkowe 2012

W dniu 11.12.2012 o godzinie 16:00 członkowie Kręgu Seniorów „Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku zebrali się na świątecznej zbiórce opłatkowej. Na to wyjątkowe spotkanie przyjechali członkowie Kręgu z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Łeby oraz zamieszkujący w Lęborku - w sumie było nas 36 osób.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach Z-cy Burmistrza Miasta Lęborka Pani Alicji Zajączkowskiej, księdza dr. Tomasza Króla - proboszcza parafii Chrystusa Króla w Lęborku, Komendanta Kręgu „Korzenie” z Gdańska hm. Bogdana Radysa oraz Komendanta Hufca ZHP w Lęborku hm. Konrada Chmiela. Ponadto zabezpieczenie medialne zapewnili redaktorzy TV regionalnej kanał 6 oraz Dziennika Bałtyckiego. Wynajętą salę udekorowali hm. Brunon Szczepański i druhna Grażyna Ramczyk. Oprawę zbiórki poprowadziła druhna hm. Halina Wiśniewska a duchowo ks. dr Tomasz Król. Akompaniament do śpiewanych kolęd zapewniła druhna phm. Grażyna Gałek.

Na wstępie po zaśpiewaniu kolędy odbyło się uroczyste złożenie zobowiązania instruktorskiego, które złożyła druhna pwd. Domicela Chmielewska, a przyjął je Komendant Hufca hm. Konrad Chmiel. Gawędę przed uroczystością opowiedział hm. Ryszard Wittlieb – opiekun próby druhny Domiceli. Po złożeniu zobowiązania odśpiewaliśmy pieśń Idziemy w jasną.. Po oprawie duchowej poprowadzonej przez proboszcza parafii ks. Tomasza Króla podzielono się opłatkiem życząc wszystkiego, co naj … na harcerskiej i osobistej drodze w roku 2013. Były różne przysmaki wigilijne, pośpiewaliśmy pastorałki oraz piosenki harcerskie.

Zbiórkę zakończono kręgiem przyrzekając słowem o dalszej współpracy i pomocy i rozeszliśmy się do swoich miejsc zamieszkania o godzinie 18:15.

Autor: tekst: hm. R. Wittlieb, foto: pwd. Z. Junik i hm. R. Wittlieb

Wtorek, 28 lipca 2015 godz. 10:04 | Hufiec Lębork | Odsłony: 520