Spotkanie integracyjne seniorów i starszyzny Gdańskiej Chorągwi ZHP

W dniach od 4 do 6 września 2015 roku w stanicy „Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie gościliśmy razem 62 seniorów z kręgów: „Korzenie” z Gdańska, „Płomienie” z Kwidzynia oraz „ Dęby” z Lęborka. Napięty program miał wiele wspólnych cech, aby integracja tj. wspólne poznanie się była pełna i przyjacielska, i jak myślę ogólnie udało się. W pierwszym dniu po przyjeździe najpierw zakwaterowanie, które odbyło się nie bez sprzeczek i niepotrzebnych dyskusji, ale po chwili wszystko wróciło do normy. Po kolacji i zaspokojeniu głodu wieczorem odbył się kominek, który miał temat XXIV Złaz Seniorów w Poznaniu – Wspomnienia, a poprowadziła go druhna hm. Danuta Parys Siodelska z kręgu Korzenie. Krąg z Kwidzynia poprowadził naukę piosenek – (tak rozśpiewanego kręgu dawno nie widziałem) – brawo. Drugi dzień mimo drobnych zawirowań był również wspaniały mimo nie najlepszej pogody. W jednym z programów było spotkanie z władzami miasta Lęborka, w którym udział wziął burmistrz miasta Pan Witold Namyślak oraz jego zastępca druhna phm. Alicja Zajączkowska. Był również konkurs grzybobrania a zwycięzcą jego został druh pwd. Kazimierz Czapla, który w nagrodę musiał zaśpiewać piosenkę na świeczkowisku, gdyż pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie ogniska, oczywiście odbyło się ono dopiero po mszy świętej i kolacji. Świeczkowisko poprowadziła druhna phm. Grażyna Gałek wraz z druhną hm. Danutą Parys Siodelską a gawędę powiedzieli druh hm. Bogdan Radys o Westerplatte, natomiast druh hm Ryszard Wittlieb o integracji harcerzy, harcerek poprzez płomień ognia. O godzinie 18,00 w świetlicy odbyła się msza harcerska a oprawę muzyczną uświetniał Lęborski chór Belferek, w którym śpiewają również członkowie naszego kręgu hm. Celina i hm. Brunon Szczepańscy - dziękujemy.

Dzień trzeci zakończył się obiadem i wspólnym apelem kończącym biwak. Dziękując kucharzowi i obsłudze piosenką zaśpiewaną na stołówce.

Dziękujemy Komendzie Hufca za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu tak wspaniałej imprezy.

Czuwaj hm. Ryszard Jerzy Wittlieb

Czwartek, 3 grudnia 2015 godz. 14:23 | Hufiec Lębork | Odsłony: 633