Grudniowa zbiórka Kręgu

W dniu 2 grudnia 2014 roku odbyła się kolejna zbiórka HKS „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku, której tematem przewodnim było hasło „ Jesień”.

Zbiórkę przygotowała i poprowadziła druhna phm Wiesława Kondracka. Druhna Wiesława pisze amatorsko z dużym powodzeniem wiersze szczególnie o tematyce harcerskiej a tak prosto to - o przeżyciach członków kręgu w Ośrodku „Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie, oraz na innych imprezach organizowanych przez krąg. Tym razem tematem była jesień i nie zabrakło przemyśleń o jesieni, które wszyscy wysłuchali z ust autorki z otwartymi ustami. Przerywnikiem były piosenki harcerskie.

Na stole biesiadnym były ekspozycje jesieni – złote liście , zebrane i wysuszone przez przygotowującą zbiórkę druhną Wiesławę. W drugiej części zbiórki był obfity poczęstunek , a ciasta piekły hm. Halina Wiśniewska, phm Wiesława Kondracka, sam. Zofia Karkocha a osłodzili życie sam. Jadwiga Szczepańska i hm Włodzimierz Mikuć / najstarszy wiekiem członek naszego kręgu/ Całością dowodziła zawsze pełna werwy druhna hm Danuta Spoczyńska. Na zbiórkę przyjechało i przyszło 27 członków naszego kręgu, z Gdańska, Sopotu, Gdyni / krąg ma swoich członków jeszcze w Warszawie, Poznaniu, Berlinie/, Lęborka i okolic.

W drugiej części zbiórki omówiono zadania dla kręgu na najbliższe półrocze 2015 roku. Ustalono między innymi termin Zbiórki/ spotkania/ Noworocznego, które przygotuje druhna hm Elżbieta Wiktorowicz- Czapla wraz z pwd. Kazimierzem Czapla. Omówiono i wspominano dotychczas wykonane zadania i udział w imprezach ogólnokrajowych. O zadaniach na najbliższy okres informowali Przewodniczący kręgu hm Jan Mrugasiewicz i z-ca hm Ryszard Wittlieb, zadania zawarte w propozycjach zostały zatwierdzone przez uczestników zbiórki. Do następnego spotkania życząc sobie wszystkiego co naj

Zbiórkę zakończono kręgiem dając sobie bratnie słowo.

Autor: hm. Ryszard Wittlieb

Poniedziałek, 27 lipca 2015 godz. 16:04 | Hufiec Lębork | Odsłony: 427