Biwak Harcerskiego Kręgu Seniorów "Dęby"

Na zawołanie Rady Kręgu w dniach od 22 do 24 czerwca odbył się biwak Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” w Stanicy „ Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie. W piątek rozgościliśmy się w pięciu domkach a wieczorem wzięliśmy udział we wspólnym ognisku z harcerzami będącymi na Małym Obozie. Ognisko tematyczne z podsumowaniem całorocznej pracy drużyn i kręgu seniorów.  W sobotę po obfitym śniadaniu zabraliśmy się ochoczo do pracy przy sprzątaniu pawilonu przygotowując jego cześć do akcji letniej. Po obiedzie, na którym była tradycyjna grochówka większość poszła przywitać się z morzem. A wieczorem o 19, 30 rozpoczęliśmy ognisko z tematem „ Idziemy naprzód …” o naszym regionie” Piękne Kaszuby”, które super przygotowała i poprowadziła druhna hm Celina Szczepańska / trzymaj tak dalej/wprowadzając wszystkich w wspaniałą atmosferę, że śpiew wychodził z naszych gardeł aż hej. Na początku ogniska dwoje / Jadwiga Wujkowska i hm Henryk Grymm/nowych członków kręgu złożyło ślubowanie członka kręgu a po nim już, jako pełnoprawni członkowie uczestniczyli w ognisku. Druh hm Henryk Grymm był kiedyś dawno temu/ 1957 rok/ członkiem 8 drużyny harcerzy im Zawiszy Czarnego w Łebie, której drużynowym był wówczas, dh hm Ryszard Wittlieb. W trakcie ogniska po wstępnej gawędzie druha hm Ryszarda Wittlieb na temat „ Być harcerzem…” druh Kazimierz Czapla nowomianowany przewodnik /z kluchą w gardle - z wrażenia/ złożył zobowiązanie instruktorskie na płonący ogień ogniska, które przyjął Przewodniczący kręgu hm Jan Mrugasiewicz. Ognisko trwało do późnych godzin wieczornych, które zakończono kręgiem przyrzekając sobie wzajemną pomoc.Niedziela, porządki w zajmowanych domkach, spacer nad morze, obiad i pożegnalny Krąg „ Z zapewnieniem bratniego słowa….. Oraz przyrzeczeniem, że wrócimy tu nas zakończenie lata.Wypoczęci i zrelaksowani rozjechaliśmy się do swych miejsc zamieszkania żałując, że tak szybko minął czas i trzeba wracać do szarej codzienności i obowiązków.

Autor: tekst - hm. Ryszard Wittlieb, foto - hm. Brunon Szczepański

Wtorek, 28 lipca 2015 godz. 09:47 | Hufiec Lębork | Odsłony: 463