Seniorzy

Witamy na podstronie poświęconej działalności
Harcerskiego Kręgu Seniorów "Dęby"
działającego przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku

Informacje o Naszych działaniach znajdują się róznież na stronie starszyzna.zhp.pl

PEWNEGO RAZU MIESZKANIEC CZARNÓWKA POD LĘBORKIEM

  Czy wiecie że…. w Lęborku posiadamy niesamowite skarby i chcemy Was nimi zainteresować . Krąg „Dęby”, po specjalnych staraniach druha Ryszarda Górnego, odbył ciekawą zbiórkę w muzeum lęborskim, z udziałem archeologa Agnieszki Krzysiak i dyrektor Marioli Pruskiej 

Turniej SUDOKU

Inicjatywa HKS ”Dęby” Lębork w ramach projektu ASOS ZHP „Z przeszłości w przyszłość”. „Jesienny Konkurs SUDOKU dla Seniorów” 20 października 2016 roku. Zaczęliśmy od zbiórki Kręgu, która między innymi pozwoliła nam zapoznać się ze szczegółami przedstawionymi w złożonym wniosku, wyznaczone zostały Patrole Zadaniowe i zakres ich czynności oraz wybrani Dowódcy tych patroli. Postanowiliśmy zrealizować tą  inicjatywę elementami metodyki harcerskiej i przekonać się, czy nasze możliwości i umiejętności wystarczą, aby razem i współodpowiedzialnie podjąć i wykonać to zadanie…

Wiosenne spotkanie seniorów w Czarnej Wodzie

Dostaliśmy jakiś czas temu, bardzo miłe zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu integracyjnym kręgów senioralnych, w ciekawej i malowniczej miejscowości w sercu Borów Tucholskich, gdzie zieleni i dobrego powietrza pod dostatkiem.

Noworoczna zbiórka Harcerskiego Kręgu Seniorów "Dęby"

Mam zaszczyt poinformować, że pierwsze spotkanie naszego Kręgu zaplanowaliśmy w  miejscu z tzw. nastrojową atmosferą czyli w Karczmie Rycerskiej. Okazało się, że był to bardzo dobry wybór, bo zupełny przypadek sprawił, że właśnie tam zawitał na posiłek z władzami Lęborka, dostojny  g o ś ć - ks. b i s k u p  diecezjalny Ryszard Kasyna. 

Wspomnienia z XXIV Ogólnopolskiego Złazu Seniorów ZHP

20 sierpnia 2015 roku, rankiem zwarta grupa lęborskich seniorów harcerskich wyruszyła z dworca kolejowego w Lęborku na złaz do Poznania. 

Spotkanie integracyjne seniorów i starszyzny Gdańskiej Chorągwi ZHP

W dniach 4-6 września 2015 roku do Harcerskiej Bazy Obozowej "Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie zjechali członkowie kręgów seniorów i starszyzny ZHP Chorągwi Gdańskiej. W dniach tych odbył się biwak integracyjny, w którym uczestniczyli członkowie Kręgu "Korzenie" z Gdańska, Kręgu "Płomienie" z Kwidzyna i Kręgu "Dęby" z Lęborka.

Zbiórka w 70. rocznicę wyzwolenia Lęborka

W dniu 10 marca 2015 roku, w rocznicę wyzwolenia Lęborka, odbyła się zbiórka kręgu seniorów „Dęby”, którą poprowadziła druhna Jadwiga Szczepańska. Tematem zbiórki było „ Przedwiośnie”.

Świąteczno-Noworoczna Zbiórka HKS „Dęby” z Lęborka

W dniu 13 stycznia 2015 roku harcerski Krąg Seniorów „Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku mottem „Jest ku świętości najprostszą drogą, kochać ludzi i pomagać im ze swej małej mocy, mimo słabości dzień po dniu jak tylko można, ze wszystkich sił, służyć Ojczyźnie i Bogu” spotkał się na Świątecznej zbiórce Noworocznej.

Grudniowa zbiórka Kręgu

W dniu 2 grudnia 2014 roku odbyła się kolejna zbiórka HKS „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku, której tematem przewodnim było hasło „ Jesień”.

XXIII Złaz Seniorów i Starszyzny Harcerskiej w Opolu

27. sierpnia 2014roku o godz.22:30 na dworcu PKP w Lęborku spotkała się 13-osobowa grupa seniorów z naszego Kręgu z dh. Jankiem Mrugasiewiczem na czele, aby udać się koleją do Opola. Trasa wiodła z Lęborka do Wrocławia ,gdzie mieliśmy dwugodzinny postój, a następnie pociągiem podmiejskim udaliśmy się do Opola. 

Wiosenna zbiórka Kręgu

„Wiosna... Wiosna... wiosna w koło...” z tym mottem odbyła się kolejna zbiórka Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku.

Zbiórka z okazji rocznicy urodzin BP

W dniu 4 lutego 2014 roku do harcówki Hufca ZHP w Lęborku stawili się członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” na uroczystą zbiórkę, której motto brzmiało” Święto przyjaźni i braterstwa w naszym kręgu”.

Uroczysta zbiórka opłatkowa HKS „Dęby” przy KH ZHP w Lęborku

W dniu 17 grudnia 2013 roku odbyła się zbiórka opłatkowa kręgu seniorów „ Dęby” w auli Jana Pawła II przy Kościele św. Jakuba w Lęborku. Na zbiórkę stawiło się 33 członków kręgu oraz gości zaproszonych. 

Tak nie dawno zaczęliśmy budować nasz dom...

Tak nie dawno zaczęliśmy budować nasz dom „ Harcerski Krąg Seniorów „ Dęby” a tu już minęło 15 lat. Krąg seniorów budowaliśmy według sentencji, że „Dom się buduję mądrością a roztropnością umacnia”. 

Spotkanie opłatkowe HKS "Dęby"

W dniu 18 stycznia corocznym zwyczajem seniorzy naszego kręgu „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku spotkali się na zbiórce opłatkowej, która odbyła się tym razem w klubie nauczyciela w Lęborku. W spotkaniu wzięło udział 25 seniorek i seniorów, w którym nie zabrakło również naszych seniorów z trójmiasta( Gdańska, Sopotu). 

Lutowa Zbiórka HKS "Dęby"

W dniu 7 lutego 2012 roku odbyła się zbiórka Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku. Miejscem zbiórki był Dom harcerza Komendy Hufca. 

Wielkanocna Zbiórka Kręgu

Kolejna planowa zbiórka kręgu seniorów” Dęby” odbyła się 3 kwietnia 2012 roku w harcówce komendy Hufca. Na zbiórkę stawiło się 20 członków kręgu. Byli nie wszyscy obecni, ale nie zabrakło na zbiórce seniorki z Sopot dh pwd. Domiceli Chmielewskiej, a z wielkim podziwem przyjęto obecność samarytanki Ireny Bartczak.

Seniorzy na XVIII Rajdzie Rodło w Malborku

W dniach od 18 do 20 maja 2012 roku seniorzy naszego kręgu „Dęby” brali udział w XXVIII Rajdzie „Rodło”. Na starcie stawiło się nas 11 osób.

Seniorzy na XXI Złazie Seniorów w Łodzi

W dniach od 23 ÷ 26.08.2012 grupa naszych seniorów uczestniczyła w XXI Złazie Seniorów w Łodzi, który przypadł w  "Rok Aktywności osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej”. 

Biwak Harcerskiego Kręgu Seniorów "Dęby"

Na zawołanie Rady Kręgu w dniach od 22 do 24 czerwca odbył się biwak Harcerskiego Kręgu Seniorów „ Dęby” w Stanicy „ Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie. W piątek rozgościliśmy się w pięciu domkach a wieczorem wzięliśmy udział we wspólnym ognisku z harcerzami będącymi na Małym Obozie. 

Biwak Kręgu na pożegnanie lata

Na zaplanowany biwak kręgu seniorów ”Dęby” w dniach 31.08÷02.09.2012 zjechali seniorzy kręgu z różnych stron do Stanicy Harcerskiej” Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie. W programie biwaku tradycyjnie znalazł się czas na prace na rzecz stanicy - tym razem reperowaliśmy materace /łatając dziury itp.

Spotkanie opłatkowe 2012

W dniu 11.12.2012 o godzinie 16:00 członkowie Kręgu Seniorów „Dęby” przy Komendzie Hufca ZHP w Lęborku zebrali się na świątecznej zbiórce opłatkowej. Na to wyjątkowe spotkanie przyjechali członkowie Kręgu z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Łeby oraz zamieszkujący w Lęborku - w sumie było nas 36 osób.

Spotkanie Opłatkowe

  11 Stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe HKS Dęby. Seniorzy mieli okazję wysłuchać historii Dh. Krzysztofa Siwki oraz zobaczyć wystawę o gen. Stanisławie Sosabowskim.

Poniedziałek, 27 lipca 2015 godz. 15:31 | Hufiec Lębork | Odsłony: 1735