10 ŁDSH „Leśni Łowcy”

Pion: harcerze starsi
Kontakt: nikola.posacka@zhp.net.pl
Facebook: 10 ŁDSH „Leśni Łowcy

Pewnego grudniowego dnia, dokładnie dziesiątego, o godzinie 10.00 spotkało się w sali numer 10 ówczesnego budynku Gimnazjum w Łebie, dziesięć niezwykłych osób. Wtedy rozpoczęła się wspaniała historia 10 Łebskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Leśni Łowcy”, trwająca już ponad 15 lat, podczas których kilkadziesiąt harcerzy i instruktorów przeżywała oraz przeżywa nadal prawdziwą przygodę. Te 15 wspólnych lat było obfite w masę ognisk, biwaków, obozów, zbiórek, festiwali oraz wiele innych, niezapomnianych chwil. Przekazujemy z pasją i z zaangażowaniem harcerską ideę, każdemu kto zechce ją poznać.

W sobotnie poranki i popołudnia w harcówce przy Szkole Podstawowej w Łebie oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szczenurzy zbierają się na swoje zbiórki niezwykłe zastępy, by nieść ideę harcerstwa – wychowywać oraz uczyć jak zostawić świat lepszym. Codziennie stawiają sobie nowe wyzwania. Działalność 10 ŁDSH oparta jest na braterstwie, prawdziwej przyjaźni oraz co najważniejsze- na autentycznym duchu harcerstwa. Naszą drużynę tworzą doświadczeni instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego. Kadra 10 ŁDSH „Leśni Łowcy” stale się rozwija zdobywając kolejne stopnie instruktorskie oraz realizując kursy i szkolenia. I choć w tej historii słowo „niezwykły” pada wiele razy, to jest to zasłużone, ponieważ 10 ŁDSH „Leśni Łowcy” tworzą najlepsi z najlepszych.