Komisja Stopni Instruktorskich

hm. Dariusz Groszewski

Komisja ustaliła spotkania:

PRZYPOMINAMY:

zgodnie z pkt IV.6 Regulaminu Komisji Stopni Instruktorskich Hufca ZHP w Lęborku próbę wraz z wnioskiem należy przesłać do Komisji na 7 dni przed planowanym terminem spotkania komisji.
Próby przesłane z naruszeniem tego terminu nie będą rozpatrywane na najbliższym spotkaniu a dopiero na następnym.

Przypominamy, że 28 lutego 2024 roku skończył się okres przejściowy, w czasie którego wdrażaliśmy politykę Safe from Harm i od tego dnia wszystkie osoby pełniące funkcje wychowawcze muszą mieć odpowiedni certyfikat. Od tego dnia nie można otwierać  i zamykać prób instruktorskich bez posiadania certyfikatu. Osoby bez certyfikatu nie mogą być również dopuszczane do bycia opiekunami prób instruktorskich.

Propozycje zadań do realizacji z zespołem programowym:

• warsztaty/ biwak z technik harcerskich
  • zajęcia podczas „Zimy w mieście”  – Współorganizacja Małego Obozu
  • organizacja wieczorów gier planszowych,
  • organizacja spotkań w celu poznawania nowych zabaw, gier, piosenek, pląsów, tańców,
  • współorganizacja Startu Hufca,
  • zajęcia programowe podczas HAL.

Każda osoba posiadająca otwartą próbę przewodnikowską może zgłaszać się do zespołów hufca w celu odbycia w nim „praktyk”. W tym okresie nie będzie ona formalnym członkiem zespołu, jedynie będzie obserwować, jak dany zespół działa. Ma to na celu umożliwienie świadomego wyboru zespołu przyszłej instruktorce/ przyszłemu instruktorowi.