IV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Ogień Braterstwo Wędrówka”

Nadszedł czas podsumowań. Za nami już IV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Ogień Braterstwo Wędrówka” organizowany przez HO Alicję Kisielewską, pwd. Filipa Salamona oraz 10 Łebską Drużynę Starszoharcerską „Leśni Łowcy”. 7 kwietnia dzięki uprzejmości pana Pawła Piwki dyrektora Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” spotkaliśmy się w lęborskim kinie „Fregata”. Tego dnia można było usłyszeć wiele piosenek, które nawiązywały do naszego hasła przewodniego. Ogień symbolizujący wspomnień, które razem przeżyliśmy. Braterstwo, jest czymś co nas łączy od pokoleń i w tym roku szczególnie jest ukłonem dla harcerzy, którzy walczyli za naszą wolność z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Wędrówka symbolizuję naszą drogę harcerską oraz wszystkie miejsce, które wspólnie zdobyliśmy. Do rywalizacji stanęły drużyny jak i soliści z naszego hufca. Uroczyste otwarcie gali nastąpiło o godzinie 10:45, po zapoznaniu harcerzy z regulaminem i przebiegiem konkursu nasi wspaniali prowadzący dh Filip Majchrzak oraz dh. Monika Grzenkowicz ogłosili zwycięzców konkursu zorganizowanego na wydarzeniu (fb), zwycięzcami okazała się  77 Drużyna Harcerska "Żywioły".

Następnie do rywalizacji przystąpiły drużyny harcerskie i starszoharcerskie w kategorii zespoły oraz soliści. Po około trzech godzinach śpiewów, konkursów i pląsów Jury w składzie: phm. Agnieszka Stenka, pwd. Aleksandra Piwka oraz hm. Dariusz Groszewski dokonało niełatwego wyboru i przyznało następujące miejsca:

Kategoria zespoły:

I miejsce – 17 Drużyna Harcerska „Bażynowy Bór”

II miejsce -  77 Drużyna Harcerska "Żywioły"

III miejsce ex aequo - 7 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego i 10 Łebska Drużyna Starszoharcerska "Leśni Łowcy"

Wyróżnienie: 1 Harcerska Drużyna w Przerytem oraz 102 Lęborska Drużyna Starszoharcerska "Azymut"

Kategoria soliści:

I miejsce – dh. Oliwa Peta 10 Łebska Drużyna Starszoharcerska "Leśni Łowcy"

II miejsce – dh. Zuzanna Kupicz 10 Łebska Drużyna Starszoharcerska "Leśni Łowcy"

Wyróżnienie:

sam. Marta Kamrowska - 7 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego

Natalia Tracewicz i Paulina Tutkowska - 77 Drużyna Harcerska "Żywioły"

Ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom oraz instytucją, dzięki którym IV Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Ogień Braterstwo Wędrówka”  mógł się odbyć jak i zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy nie wyszeli z pustymi rękoma. Bardzo dziękujemy: Lęborskiemu Centrum Kultury "Fregata", Urzędowi Miejskiemu w Lęborku, Burmistrzowi miasta Łeba Andrzejowi Strzechmińskiemu oraz Centrum Informacji Turystycznej w Łebie za ufundowanie głównej nagrody w kategorii zespoły. Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba-Błękitna Kraina” za ufundowanie nagrody w konkursie internetowym, Panu Maciejowi Barańskiemu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicz w Łebie, Farm Frites Poland oraz Hufcowi ZHP Lębork im. Olimpijczyków Polskich.

Przede wszystkim dziękujemy Wam za wspaniałe wykonania piosenek harcerskich i turystycznych, za dużą dawkę śmiechu i pozytywnej energii podczas konkursów, za to, że byliście i mogliśmy spędzić wspólnie czas w harcerskim gronie!

HO Alicja Kisielewska i pwd. Filip Salamon

10 ŁDSH „Lęśni Łowcy”

Organizatorzy IV PPHiT ,,Ogień Braterswto Wędrówka”

Wtorek, 10 kwietnia 2018 godz. 17:04 | Hufiec Lębork | Odsłony: 53