Ogólnopolska Zbiórka Alertu Pamięci w Warszawie

W dniach 27-29 września lęborscy harcerze udali się do Warszawy. Celem wyprawy było upamiętnienie druhen oraz druhów z Szarych Szeregów w 80. rocznicę ich powstania oraz oddanie hołdu żyjącym członkom. Nasi harcerze wzięli udział w grze terenowej- ” Szary spacer” ulicami Warszawy. Podszas wyprawy śladami harcerzy z tamtych lat, uczestnicy udali sie m.in. do Liceum Ogólnokszatłcącego im. Stefana Batorego( Mokotów), odwiedzili popiersie Aleksandara Kamińskiego w Łazienkach Królewskich, na Powąskach Wojskowych oddli cześć przy grobach ” Rudego”, ” Zośki” i ” Alka”, w Centrum – Pomnik Małego Powstańca. Aż 2500 harcerz uczestniczyło w przemarszu ulicami Warszawy, aby następnie wziąć udział w uroczystym apelu. Druhny i druhowie wysłuchali przesłania Szarych Szeregów, a słowa ” Dziś- Jutro- Pojutrze” na zawsze pozostaną w ich pamięci, jako uniwersalne wartości ruchu harcerskiego.

Autor tekstu: dh. Katarzyna Skrzyńska – Gołąb