Obóz 10 Łebskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Leśni Łowcy” w Dwerniku 1-15.08.2019

Wakacje 2019 spędziliśmy w malowniczych Bieszczadach, a konkretnie w Dwerniku. Górskie wędrówki rozpoczęliśmy od zdobycia Otrytu. Spędziliśmy niezapomniane chwile w Ustrzykach Dolnych, gdzie przejechaliśmy kilkanaście kilometrów drezynami, wypoczęliśmy nad basenem i zwiedziliśmy Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zdobyliśmy Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad, a także dwie połoniny: Wetlińską i Caryńską. Czas na obozie ubogacał ciekawy program zajęć. Niejedną noc spędziliśmy przy ognisku pod pięknym gwieździstym niebem. Odegraliśmy, tradycyjnie już na naszych obozach, mecz „mopeja”, czyli hokej z mopami zamiast kijów i mydłem zamiast krążka. Podczas obozu wiele się nauczyliśmy dzięki uczestnictwo w zajęciach z historii, terenoznawstwa, pierwszej pomocy oraz ekologii. Obóz był dla nas czasem podsumowań czterech ostatnich lat pracy drużyny, a zwłaszcza ostatniego roku. Był to dla nas niezapomniany czas, który pozostawił nam wiele wspaniałych wspomnień, które zachęcą harcerzy do prężnej pracy nowym roku harcerskim. Uważamy, że ten obóz można określić mianem najlepszego w historii 10 ŁDSH.

Harcerze z 10 ŁDSH „Leśni Łowcy”